Duyurular

Muafiyet Başvuruları (ÖNEMLİ)

18 Eylül 2020 (Cuma)
02 Ekim 2020 (Cuma)

Değerli öğrenciler,

Hacettepe Üniversitesi Ön Lisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 10/1 maddesi uyarınca muafiyet taleplerinizle ilgili başvurularınız, Covid-19 salgını sebebiyle öncelikle e-posta yolu ile yapılacaktır. İstenen tüm belgeleri hacettepeiletisim@hacettepe.edu.tr adresine iletebilirsiniz.

E-posta adresine ilettiğiniz tüm belgelerin asıllarını da posta veya kargo yolu ile Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Rektörlük Binası 11. Kat Beytepe ÇANKAYA/ANKARA adresine göndermeniz halinde başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır. Aksi halde internet ortamına yükleme sırasında oluşabilecek olası hatalar nedeniyle başvurunuz değerlendirme dışı bırakılacaktır. İstenen belge ve bilgilerin eksiksiz olması (resmi onaylı ve ıslak imzalı asıl belgelerin temin edilmesi), herhangi bir bilgi veya belge eksiğiniz olması durumunda başvurunuzun geçersiz sayılacağı ve kabul edilmeyeceği hususunda bilgilerinizi rica ederiz.

Doldurmanız ve göndermeniz gereken bütün belgelere aşağıdaki linkte yer alan Muafiyet Başvuru Formu (COVID-19) sekmesine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Belgelerinizi ivedilikle hem e-posta ile hem de asıl belge olarak posta veya kargo yolu ile göndermeniz gerekmektedir.

Muafiyet Başvuru Formu ekinde yer alan MUAFİYET ve EŞDEĞERLİLİK ÇİZELGESİ’nde “Hacettepe Ü. (Not Karşılığı)” kolonu Hacettepe Üniversitesi Ön Lisans, Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 24. Notlar” maddesinde yer alan karşılıklara göre düzgün ve doğru çevrilmesi önem arz etmektedir.

Başvurularınızı en geç 28.09.2020 tarihine kadar tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra ulaşacak başvurular ders seçme işlemelerinin başlayacak olması nedeniyle değerlendirmeye alınmayacaktır.

http://iletisim.hacettepe.edu.tr/index.php?id=dilekceler/bolum

Yeni Kitaplar
Yeni Çevrimiçi Yayınlar (RSS)