Duyurular

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Taşıt Tanıtım Pulu

26 Eylül 2022 (Pazartesi)
24 Ekim 2022 (Pazartesi)

 Üniversitemiz Yerleşkelerinde güvenliğin sağlanması ve otopark hizmetlerinin düzenli bir şekilde yürütülebilmesi için
2022-2023 yılı Öğrenci Taşıt Tanıtım Pulu (sticker) dağıtım çalışmaları başlatılmıştır.

1. Üniversitemiz Yönetim Kurulunun 18.08.2022 tarih ve 2022-1022 sayılı kararı doğrultusunda 2022-2023 yılı öğrenci (Beytepe) araçları Taşıt Tanıtım Pulu ücreti ₺190’dır. Öğrenci (Sıhhiye) araçları Taşıt Tanıtım Pulu ücreti ₺580’dır. Ayrıca talep edildiğinde 1 (Bir) Aylık Geçici Taşıt Tanıtım Pulu ücreti ₺100’dir. Edineceğiniz aylık tanıtım pulu üzerinde yazan ay için geçerli olacaktır. Öğrenci kendi adına 1 adet Taşıt Tanıtım Pulu edinebilir.

2. 2022-2023 yılı Taşıt Tanıtım Pulu (sticker) başvuruları http://guvenlik.hacettepe.edu.tr/sticker adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.

3. Öğrenci (önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora) online başvurularının uygunluğu (4. Derece dahil yakını (anne, baba, eş, çocuk, kardeş, dede, nine, torun, yeğen, amca, dayı, hala, teyze veya kayınpeder / kayınvalide üzerine olmalı /ayrıca öğrencilerimize çalıştıkları şirketler tarafından tahsis edilen taşıtlar için, bu durumu belgelendirmeleri) Koruma ve Güvenlik Müdürlükleri tarafından incelenecektir. Taşıt Tanıtım Pulu banka ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu aslı (Ödeme dekontu açıklama kısmına araç plakası yazdırılacaktır), araç ruhsatı aslı, öğrenci kimliği ile müracaat ederek, Koruma ve Güvenlik Müdürlüklerinden Taşıt Tanıtım Pulu (sticker) alınabilecektir.
4. Adınıza araç bilgileriyle kayıtlı olarak düzenlenen geçerli taşıt tanıtım pulunun farklı araçlarda kullanılması yasaktır. Ayrıca, aracın satılması durumunda, geçerli taşıt tanıtım pulunun sökülerek iade edilip kaydının iptal ettirilmesi, plaka değişikliği veya kaza nedeniyle pert v.b. durumundaki bilgi değişiklerinin de en kısa sürede Koruma ve Güvenlik Müdürlüklerine bildirilmesi gereklidir. 24.10.2022 tarihine kadar 2022-2023 yılı güncel taşıt tanıtım pulu edinmeyen mensuplarımız Yerleşkelere araç ile girişlerine izin verilmeyecektir
5. Sıhhiye Öğrenci Taşıt Tanıtım Pulu olan araçlar Sıhhiye Yerleşkesinde sadece (5 nolu) otoparkı kullanabilecekler aynı zamanda Beytepe Öğrenci Taşıt Tanıtım Pulu olan araçların kullanabileceği otoparkları da kullanabilecekler.
6. Beytepe Yerleşkesinde öğrencilerimize sarı renkli taşıt tanıtım pulu verilecek olup, öğrencilerimiz Yerleşkemizde araçlarını sadece sarı renkle belirlenen otoparklara park edebileceklerdir.

Yeni Kitaplar
Yeni Çevrimiçi Yayınlar (RSS)